Medica Macháček
Uherské Hradiště
tel: 736 180 817
(volejte po 9:00)
 Blog

Chemický peeling

Efektivní způsob rozrušení povrchových vrstev kůže, tzv. epidermolýza. Chemický peeling dělíme na povrchový, středně hluboký a hluboký. Zatímco hluboký peeling vyžaduje následnou rekonvalescenci, a proto se jedná o zákrok spíše ojedinělý, povrchový peeling nabývá pro svoji komfortnost a efektivnost stále více na oblibě.

Aplikací účinné látky (nejčasteji ovocné kyseliny) dochází k rozvolnění rohové vrstvy, povzbuzení

novotvorby kožního povrchu, zmenšení porů, vyhlazení a projasnění pleti s odstraněním jemných pigmentací. K vlastnímu peelingu se využívají nejčastěji ovocné tzv. AHA kyseliny (kyselina glykolová, citronová, jablečná, mandlová), nověji lipobetahydroxy kyselina (tzv. LHA). K provedení hlubšího peelingu se používá kyselina trichloroctová.

Jednotlivá sezení chemického peelingu se provádí 3-6x po sobě vždy s 2 týdenním časovým odstupem. AHA kyseliny vyžadují neutralizaci neutralizačním roztokem po zbělení a zčervenání pokožky. Výhoda LHA kyseliny spočívá v tom, že se již nemusí neutralizovat, což zvyšuje její komfort. Subjektivně je popisováno pálení až svědění kůže. Vždy je nutná následná fotoprotekce (ochrana před intenzivním světlem) krémy. Ideálním obdobím pro provádění chemického peelingu je tak zimní a brzké jarní období.

Hlavní indikací mimo ošetření pleti po proběhlé akné bývá omlazení pokožky, redukce mastnosti pleti, zmenšení porů, zjemnění drobných vrásek, jizviček a zesvětlení nežádoucích pigmentací. Ošetřují se obličej, dekolt, záda i hřbety rukou.

Zpráva byla odeslána. Děkujeme.

zavřít
Zpráva nebyla odeslána. Zadejte prosím správný název dne.

zavřít